fbpx
loader image

Urodziny w czasie świąt – kiedy wyprawiać? Fotogaleria Informacje Oferta Opinie Kontakt

Urodziny w czasie świąt – kiedy wyprawiać?

Urodziny w czasie świąt – co zrobić, kiedy je wyprawić?

Urodziny to dla dziecka wyjątkowy czas. Urodzinki to moment, w którym to dziecko jest najważniejsze, w którym bliscy pragną sprawić mu przyjemność. To czas tortu, śpiewania „sto lat”, prezentów i gości na przyjęciu urodzinowym. Ale co, jeśli urodziny wypadają w czasie świąt, na przykład Bożego Narodzenia?

Urodziny w czasie świąt – urodzinkowe szaleństwo

Większość dzieci z niecierpliwością wyczekuje dnia swoich urodzin. Wiele z nich ze sporym wyprzedzeniem planuje imprezę, obmyśla listę gości, wybiera motyw przewodni, czy prezenty. Oczywiście, nie zawsze udaje się sprostać dziecięcym oczekiwaniom, ale przynajmniej, jako rodzice, wiemy, czego pragną nasze pociechy.

planowanie urodzin

Niekiedy dziecku wystarczy możliwość spędzenia czasu z kilkorgiem ulubionych kolegów i koleżanek, nawet w domu, albo w parku, kinie, czy innym miejscu. Ale są też dzieci, które nie wyobrażają sobie urodzin bez przyjęcia z prawdziwego zdarzenia, np. zorganizowanego w sali zabaw, z całą grupą przedszkolną (lub klasą), sąsiadami, rodziną. Niezależnie od tego, za którą opcją opowiada się mały jubilat, jeżeli jego urodziny wypadają w czasie świąt, pojawia się niezły orzech do zgryzienia.

urodziny w czasie świąt

 

Urodziny w czasie świąt  – święta czasem dla rodziny

Święta, m.in. Boże Narodzenie, to czas, który spędzamy w gronie najbliższych. Większość z nas ma swoje stałe, tradycyjne wręcz zwyczaje. Na przykład: Wigilia u jednych dziadków, 1 dzień Świąt u drugich, 2 dzień Świąt u cioci… I tak dalej. Czy wypada w tym czasie organizować dziecięce urodziny?

Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Jeśli zaproszeni mają być najbliżsi, nie ma przeciwwskazań. Natomiast zaproszenie gości, na przykład ze szkoły, może okazać się problematyczne, bo w okresie świątecznym wiele osób wyjeżdża. Dlatego lepiej zaplanować przyjęcie urodzinowe w innym terminie, czy to przed Świętami, czy też po nich. Choć pierwsza opcja może nie być najlepszym pomysłem, ponieważ sporo osób wpada w przedświąteczny szał przygotowań już na kilka tygodni przed Bożym Narodzeniem. ?

Urodziny w czasie świąt: tematyka okołoświątecznych urodzinek

Czy takie urodziny organizowane w okolicy Świąt powinny nawiązywać motywem do świąt w kalendarzu? Zdecydowanie, nie. Choć, oczywiście, mogą. Jeśli zdecydujesz się na zaproszenie kilkorga zaprzyjaźnionych dzieci na urodzinki organizowane przed Świętami, możecie, na przykład, zamienić imprezę na mini warsztaty kulinarne i upiec oraz ozdobić pierniczki. A jeśli każdy z małych gości będzie mógł zabrać swojego pierniczka do domu i, np., powiesić go na choince, wszyscy będą przeszczęśliwi!

Urodziny w czasie świąt – a co z prezentami?

Wiele osób, których dzieci urodziły się w okresie świąt, zastanawia się, co robić z prezentami. Czy dziecko powinno dostać tylko jeden prezent, łączony, z okazji Świąt i urodzin? A może dwa oddzielne, bo i okazje są różne? I tu także nie ma jednej odpowiedzi. To sprawa bardzo indywidualna i można podejść do tematu na wiele sposobów, uwzględniając nasze finanse, wiek dziecka, tradycje rodzinne i tak dalej.

urodziny w czasie świąt

Czy to źle, kiedy urodziny dziecka wypadają w czasie świąt? Czy to komplikacja, bo nie ma jak wyprawić przyjęcia urodzinowego? Bo takie dziecko jest pokrzywdzone w kwestii prezentów? Pewnie, że nie! Wszystko zależy od podejścia do tematu. Takie świąteczne urodziny mogą być równie piękne i udane, co te, które wypadają w innych okresach w ciągu roku.

 

A Ty, jakie masz zdanie na ten temat? Daj nam znać na Facebooku. Kto wie, może Twoje zdanie kogoś zainspiruje?

 

zdjęcia: freepik.com