fbpx

Jak zorganizować urodziny dla dziecka i nie zwariować? Nasza urodzinowa checklista Fotogaleria Informacje Oferta Opinie Kontakt

< Wróć do inpiracji

Jak zorganizować urodziny dla dziecka i nie zwariować? Nasza urodzinowa checklista

urodzinowa checklista

Jak zorganizować urodziny dla dziecka i nie zwariować? Plus urodzinowa checklista do pobrania!

Organizacja urodzin dla dziecka bywa nie lada wyzwaniem. Trzeba sprostać wymaganiom małego jubilata, zrobić rezerwacje, zakupy, listę gości… i nie zwariować. Jak połapać się w gąszczu tych wszystkich rzeczy, które są niezbędne do udanej imprezy urodzinowej? Skorzystaj z naszych podpowiedzi!

Wielkie planowanie

Jak każde przygotowania, najlepiej zacząć od porządnego planu. Pozwoli to mieć wszystko pod kontrolą i o niczym nie zapomnieć. Ale od czego zacząć?

Prawda jest taka, że początkiem każdego planowania powinno być ustalenie budżetu. Wiadomo, że można zaplanować imprezę w iście hollywoodzkim stylu, ale przecież ktoś będzie musiał za nią zapłacić. A ten ktoś, to zapewne Ty…

Skoro budżet masz już ogarnięty, przejdźmy dalej. Wiadomo, że urodzinki związane są z konkretną datą, choć impreza nie koniecznie musi odbywać się właśnie tego dnia. Oznacza to, że musisz zaplanować datę, a najlepiej jeszcze określić czas trwania przyjęcia. No i miejsce! Czy zamierzacie świętować w domu, a może w jakimś lokalu, np. w ulubionej klubokawiarni?

Kiedy to też już będzie ustalone, zastanów się nad menu. Oczywiście, kiedy organizujesz dziecięce urodzinki w klubokawiarniach lub popularnych kulkolandiach, bardzo często przekąski i poczęstunek dla gości są już uwzględnione i nie musisz się tymi kwestiami przejmować. Ewentualnie, wybierasz tylko spośród kliku wariantów zaproponowanych przez organizatora. Ale jeśli planujesz urodziny dla dziecka w domu, albo po prostu przykładasz wielką wagę do zdrowia swoich najbliższych, także w kwestii jadłospisu, wówczas planowanie, a możliwe, że i przygotowanie menu należy do Ciebie.

Nie muszą to być same słodkości. Dzieci uwielbiają owoce i warzywa (choć niektórym ciężko to przyznać), które możesz podać w fajnej, atrakcyjnej formie. Albo małe kanapeczki, tortille, koreczki… Inspiracji znajdziesz całe mnóstwo!

No dobrze, masz już datę, miejsce i menu. Co dalej? Wypadałoby mieć jakichś gości! No właśnie, lista zaproszonych to także ważny punkt przy planowaniu. Można od razu uwzględnić szczególne potrzeby poszczególnych zaproszonych, np. alergie pokarmowe dzieci, konieczność zapewnienia podjazdu dla wózków i tak dalej.

Co to będzie za impreza!

Właśnie, co to będzie za impreza? Poszukiwanie skarbu piratów, herbatka u Alicji z krainy czarów, meksykańska fiesta, impreza karaoke, a może jeszcze coś innego? Motyw przewodni warto ustalić od razu, ponieważ wiążą się z nim dekoracje, zastawa stołowa – serwetki, talerzyki i trak dalej. Nawet zaproszenia dla gości mogą już nawiązywać do stylu urodzin.

W wirze przygotowań

Gdy planowanie mamy już skończone, trzeba zacząć przygotowania. Najprościej jest, gdy wszystko organizujesz poza domem i praktycznie wszystkim zajmuje się ktoś, komu to zlecasz. Jednak nie zawsze jest tak kolorowo i trzeba o wszystkim pamiętać, by przyjęcie się udało!

Zaplanowanie miejsca to jedno, ale trzeba je jeszcze zarezerwować – nie zapomnij o tym! To samo z zamówieniem tortu – jeśli nie pieczesz go sama, zadbaj o to, by był na czas. Jaki tort zamówić? To już pytanie na zupełnie inny artykuł, ale jeśli jeszcze nie masz koncepcji, zajrzyj do naszej bazy wiedzy, gdzie zebraliśmy inspiracje w temacie tortów dla dziewczynek i dla chłopców.

Te same zasady obowiązują przy zamawianiu usług animatorów czy fotografów.

Jeżeli nie zlecasz wszystkiego osobom trzecim, to Ty musisz zając się dekoracjami i zastawą stołową – nie czekaj z tym do ostatniej chwili, bo niektóre rzeczy najlepiej zamówić on-line.

Skoro masz już listę gości, czas na przygotowanie zaproszeń i ich dystrybucję. Pamiętaj, by prosić gości o potwierdzenie (najlepiej do konkretniej daty), wtedy w dniu przyjęcia liczba gości Cię nie zaskoczy.

Jeśli zatrudniasz animatora, to on zajmie się małymi gośćmi i zadba o to, by dobrze się bawili. Jednak jeśli decydujesz się na samodzielne zabawianie dzieci, warto się do tego dobrze wcześniej przygotować, np. przygotowując listę zabaw. Dobrze jest też przygotować wcześniej oprawę muzyczną – w końcu dzieci mają swoje ulubione dziecięce hity.

A na koniec trochę różności

Czy to już aby na pewno wszystko? To zależy. Coraz bardziej popularne staje się w ostatnim czasie przygotowywanie drobnych upominków dla gości. To mogą być cukierki, ciasteczka, małe zabawki czy bańki mydlane. Albo cokolwiek innego, np. coś, co goście stworzyli podczas przyjęcia urodzinowego.

Jeżeli urodzinki mają się odbyć w Waszym domu, konieczne będą porządki i zapewne jakieś zakupy, łącznie z tymi na ostatnią chwilę. 🙂

Uffff. I to już koniec. Ale, czy aby na pewno? A co z kreacjami? Przecież mały jubilat musi w czymś wystąpić. Jego lub jej ubiór dobierz odpowiednio do rodzaju planowanych zabaw. Nie decyduj się na bardzo eleganckie ubrania, jeśli dzieci mają brać udział w sportowych zabawach. Albo takich mocno brudzących. 🙂 Dla siebie też przygotuj coś, w czym będziesz się dobrze czuła. W końcu, niezależnie od tego, gdzie obędą się urodziny, niejako to Ty będziesz gospodynią.

Sporo tego wszystkiego, prawda? Ale spokojnie. Żeby choć trochę ułatwić Ci zadanie, mamy coś dla Ciebie: oto urodzinowa checklista!!

pobierz

 

zdjęcie: unsplash.com