fbpx

Top 5 prezentów na komunię 2019 Fotogaleria Informacje Oferta Opinie Kontakt

< Wróć do inpiracji

Top 5 prezentów na komunię 2019

top 5 prezentów na komunie 2019

Co dać dziecku w prezencie? 5 najlepszych prezentów na komunię 2019

Po czym można poznać, że nadszedł czas komunii? Po licznych reklamach pożyczek w mediach! Zabawne? Niekoniecznie. Od kilku lat w naszym społeczeństwie pokutuje przekonanie, że z okazji Pierwszej Komunii Świętej dziecku należy sprawić drogi prezent. Jakie są hit prezentowe w 2019 roku? Zobaczmy top 5 prezentów na komunię 2019.

Kiedyś dostawało się medalik, długopis, zegarek, albo walkmana. Dziś nie jest już tak prosto. Rodzice, chrzestni i reszta rodziny prześcigają się w wymyślaniu coraz to lepszych, a przy okazji coraz droższych prezentów. A dzieci? Nie pomagają. Widząc, co dostają rówieśnicy, ich listy życzeń są dość… wymagające.

Zegarek? No chyba smartwatch!

Klasyczne zegarki niekoniecznie są teraz tym, czego oczekują młodzi na prezent. Oczywiście, można wybrać coś ładnego, stylowego, coś, co posłuży dziecku wiele lat. Ale zegarki sportowe, zwłaszcza takie z masywną kopertą, gumowym paskiem i kilkoma dodatkowymi funkcjami są zdecydowanie bardziej pożądane. A już hitem sezonu są zegarki smartwatch!

Rolki, rower, a może raczej elektryczna deskorolka?

Sprzęt sportowy zawsze jest dobrym pomysłem na prezent. W końcu sport to zdrowie, a ruchu naszym dzieciom dziś stale brakuje. Rolki, rowery, hulajnogi czy deskorolki – wszystko to powinno sprawić dzieciom frajdę. Pamiętaj tylko, by wybierać sprzęt bezpieczny i dopasowany do dziecka!

Tablet czy telefon?

Coraz młodsze dzieci mają telefony komórkowe czy tablety. Często pierwsze tego typu urządzenia są „po kimś”, na przykład po rodzicach lub starszym rodzeństwie. Ale komunia okazuje się idealną okazją na otrzymanie całkiem nowego telefonu lub tabletu. Oferta w sklepach jest na tyle bogata, że znajdzie się w niej coś zarówno z górnej, jak i z dolnej półki cenowej.

Coś dla oszczędnych

Dzieciaki nie zawsze proszą o konkretne prezenty. Coraz częściej mają swoje marzenia, na które skrupulatnie zbierają wszystkie oszczędności. Dla takich dzieci idealnym prezentem na komunię będzie przysłowiowa koperta, czyli, po prostu, gotówka. O tym, ile przeznaczyć na taki prezent warto wcześniej porozmawiać z rodziną. Nie chodzi przecież o to, by zabłysnąć przed resztą rodziny, ani tym bardziej o to, by rozpuścić dziecko. Nie ma jednej, określonej kwoty, która będzie w sam raz. To Twoja własna decyzja.

Coś dla wielbicieli bardziej tradycyjnych prezentów

Jeśli nie przejmujesz się komunijną modą w kwestii prezentów i uważasz, że powinny one być symboliczne, bardziej pamiątkowe, proponujemy coś zdecydowanie bardziej tradycyjnego. Cały czas popularne jest dawanie w prezencie Pisma Świętego, złotych medalików (albo innej biżuterii) czy pamiątkowych albumów. Możesz też zafundować dziecku bajkę, w której będzie głównym bohaterem (np. z Bajkowierszowni).

Pamiętaj, że w przyjęciu Pierwszej Komunii Świętej nie chodzi przecież wyłącznie o prezenty. Wybierz coś z głową, by przekazać obdarowywanemu dziecku coś więcej niż tylko materialny upominek.

top 5 prezentów na komunie 2019

Zdjęcie: pixabay.com