fbpx
loader image

Rodzice na urodzinach dziecka – tak, czy nie? Fotogaleria Informacje Oferta Opinie Kontakt

Rodzice na urodzinach dziecka – tak, czy nie?

Rodzice na  urodzinach dziecka – czy rodzice gości powinni uczestniczyć w urodzinkach?

Twoje dziecko niedługo ma urodziny, więc planujecie przyjęcie urodzinowe. Wiecie jaki tort zamówicie, jaki będzie motyw przewodni imprezy, macie wybrane miejsce, a teraz pracujecie nad listą gości. Dodajecie, sumujecie i niby już wszystko jasne, ale… No, właśnie. Ale co z rodzicami gości? Zapraszać ich oddzielnie? Co zrobić, jeśli przyjdą? Albo, co zrobić, gdy nie przyjdą, a jedynie „podrzucą” swoją pociechę? Podpowiadamy.

Rodzice na  urodzinach dziecka – wszystko zależy

Jak to z takimi zagadnieniami bywa, wszystko zależy. Od czego? Od wieku dzieci, od miejsca organizacji urodzin, od stopnia zażyłości z rodzicami i tak dalej. Inaczej będzie, jeśli chcesz zorganizować niewielką imprezkę dla kilkorga dzieci u siebie w domu, a inaczej, gdy organizujesz większe przyjęcie w sali zabaw lub innym tego typu miejscu.

Rodzice na  urodzinach dziecka

Jeśli nie dysponujesz dużą ilością miejsca, możesz, najzwyczajniej, mieć problem z dodatkowymi osobami dorosłymi, które przez kilka godzin (zazwyczaj takie urodzinki trwają co najmniej 2 godziny) będą siedziały w Waszym domu. Wówczas rodzice na  urodzinach dziecka to dodatkowy kłopot.

Jednak, jeśli Wasze dzieci są jeszcze małe, obecność rodziców jest dla nich często czymś oczywistym, bez czego nie wyobrażają sobie uczestnictwa w takich urodzinkach.

Zastanów się dobrze, czy goście Twojego dziecka są na tyle samodzielni, by wytrzymać jakiś czas bez swoich rodziców i, co równie ważne, czy Ty jesteś w stanie ogarnąć całe to towarzystwo przez ten czas. Jeśli jednak uznasz, że obecność rodziców może się przydać, zaplanuj wszystko tak, byście mogli w spokoju posiedzieć, wypić kawę, coś przekąsić. Takie spotkania integrują rodziców, a to się przydaje w grupach przedszkolnych, czy w szkole. Z doświadczenia wiemy, że tego typu znajomości potrafią być bardzo przydatne.

rodzice na urodzinach

A co, jeśli zdecydujesz się na salę zabaw? Przy młodszych dzieciach rodzice z reguły sami postanawiają towarzyszyć swoim pociechom. A jeśli rodzice na urodzinach dziecka będą, warto wtedy zadbać o to, by mieli gdzie usiąść. Niektórzy rodzice decydują się na otwarty rachunek, dzięki czemu goście mogą zamówić sobie coś do picia i do jedzenia, a za całość płacą potem rodzice jubilata. Jednak nie jest to przymus, więc nie sugeruj się opiniami w stylu „tak wypada”. I nie martw się na zapas, czy nie będzie sztywno, nudno i oficjalnie. Dajcie sobie szansę – może poznasz nowych znajomych?

Starsze dzieci (albo te bardziej samodzielne) często są zostawiane przez rodziców na czas przyjęcia urodzinowego jedynie pod okiem organizatorów. Dzieje się tak, na przykład, kiedy sala zabaw zlokalizowana jest w centrum handlowym. Nie ma się czemu dziwić, bo tylko rodzice wiedzą, że okazje na zakupy bez dzieci nie zdarzają się często. ?

rodzice na zakupach

Niezależnie od tego, czy urządzasz urodzinki w domu, czy w innym miejscu, jeśli rodzic zostawia swoje dziecko pod Twoją opieką i znika na czas imprezy, koniecznie zapisz jego numer kontaktowy. To ważny, by móc się z nim skontaktować w razie potrzeby (choćby w przypadku zapłakanego brzdąca, który jednak już bardzo tęskni i nic nie jest w stanie go pocieszyć, a na dodatek rozbolał go brzuszek…).

Rodzice na  urodzinach dziecka – będą, czy nie będą?

Jeśli temat innych rodziców podczas urodzin Twojego dziecka spędza Ci sen z powiek, zawsze możesz dodać stosowny komentarz na zaproszeniu. Jeśli chcesz, by opiekunowie się pojawili, daj im znać, że podczas urodzin przewidziany jest poczęstunek dla dorosłych. A jeśli nie, możesz w zabawny sposób, tak, by nikt nie poczuł się urażony, odwołać się do tego, że dzieci pragną poczuć się trochę doroślej, zatem zabawa przeznaczona jest dla uczestników do lat… ? Oczywiście, zaznaczając, że dzieci będą się bawiły pod czujnym okiem animatora lub organizatora. Podanie swojego numeru to także dobry pomysł. Rodzice mogą się do Ciebie odezwać i sprawdzić, czy wszystko jest ok.

 

A może masz w tym temacie swoje własne przemyślenia, doświadczenia, którymi chcesz się z nami podzielić? Wpadaj do nas na Facebooka!

zdjęcia: freepik.com