fbpx
loader image

Polujemy na zajęcia dodatkowe, czyli rekrutacja czas – start! Fotogaleria Informacje Oferta Opinie Kontakt

< Wróć do inpiracji

Polujemy na zajęcia dodatkowe, czyli rekrutacja czas – start!

polujemy na zajęcia

Totalnie DARMOWE ZAJĘCIA DODATKOWE dla TWOJEGO DZIECKA. Nowa rekrutacja startuje od 16 maja 2019!

Uwaga, mamo z Warszawy! To, o czym zaraz przeczytasz nie jest żadną tajemnicą, jednak, jak wynika z naszego małego, prywatnego śledztwa, nie do wszystkich rodziców takie informacje docierają. A szkoda, bo temat naprawdę fajny. O co chodzi? O zajęcia rozwijające zainteresowania Twojego dziecka. Darmowe zajęcia. Pewnie nasuwa Ci się właśnie cała masa pytań w stylu: – Jak i gdzie się na nie zapisać? Jakie są zasady rekrutacji? Do kiedy ona trwa? I dlaczego do tej pory o tym nie wiedziałam?!?  Spokojnie, już tłumaczymy.

Polujemy na zajęcia dodatkowe

Zapewne wiesz, że maj jest miesiącem przyjęć z okazji Pierwszej Komunii Świętej, a jeśli masz dziecko w szkole, to także czas akcji Rowerowy Maj. Ale, czy wiedziałaś, że maj jest również miesiącem, w którym ruszają zapisy na zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia w publicznych placówkach oświatowo-wychowawczych? Jeśli nie, jeszcze nic straconego.

CO? Każdy znajdzie coś dla siebie (a raczej dla dziecka)

Polujemy na nieodpłatne zajęcia dodatkowe. Ale na jakie? Co znajdziesz w ofercie placówek pozaszkolnych? Zajęć do wyboru jest naprawdę sporo, zarówno sportowych, plastycznych, jak i naukowych.

Przykładowo, podczas procesu rekrutacji możesz wybrać, chociażby:

 • ceramikę,
 • grafikę,
 • malarstwo i rysunek,
 • rytmikę,
 • zajęcia filmowe,
 • zajęcia rękodzielnicze,
 • zajęcia dziennikarskie,
 • piłkę nożną,
 • pływanie,
 • zajęcia fotograficzne,
 • naukę gry na instrumentach,
 • sporty walki,
 • zajęcia informatyczne

ale i wiele, wiele innych zajęć. Placówki do wyboru znajdują się w 9 warszawskich dzielnicach.

UWAGA: zapisów tych nie należy mylić z zajęciami organizowanymi przez rozmaite placówki w czasie ferii (letnich czy zimowych) – dla nich obowiązują zasady dotyczące Warszawskiego Programu Lato/Zima w Mieście.

Polujemy na zajęcia – JAK TO DZIAŁA?

Jeżeli brałaś już udział w elektronicznej rekrutacji dla dziecka, na przykład do przedszkola lub żłobka, ten proces Cię nie przerazi. O akcji informuje nas Biuro Edukacji Urzędu m. st. Warszawy na swojej stronie internetowej. Znajdziesz tam najpotrzebniejsze informacje, jak zasady postępowania rekrutacyjnego oraz harmonogram rekrutacji na rok szkolny 2019/2020.

GDZIE I KIEDY? Polujemy na zajęcia – terminy i najważniejsze informacje

Zacznijmy od tego, że rekrutacja odbywa się pod adresem https://warszawa-pozaszkolne.pzo.edu.pl. O tym, od kiedy możesz wziąć w niej udział decyduje to czy Twoje dziecko uczestniczyło już w zajęciach rozwijających zainteresowania i uzdolnienia w placówkach wychowania pozaszkolnego, czy też jest zupełnie nowym kandydatem.

Otóż, dotychczasowi uczestnicy mogą rejestrować się w elektronicznym systemie rekrutacji już od 7 maja 2019, a po wypełnieniu deklaracji należy ją wydrukować, podpisać i złożyć w placówce najpóźniej do 15 maja br. do godziny 19:00.

Natomiast nowi kandydaci mogą się rejestrować dopiero od 16 maja od godziny 15:00, a wydrukowaną i podpisaną wersję deklaracji należy złożyć w placówce do 3 czerwca br. Do godziny 18:00.

Na stronie rekrutacji elektronicznej znajdują się szczegółowy harmonogram oraz dokładnie rozpisane zasady rekrutacji.

Brzmi zachęcająco? A zatem, polujemy na zajęcia dodatkowe! Spróbować nie zaszkodzi. W końcu, to nic nie kosztuje, a być może uda Ci się znaleźć dla dziecka naprawdę fajne zajęcia! Powodzenia!

zdjęcie: pexels.com