fbpx
loader image

Plażówka, czyli plażing w środku Warszawy Fotogaleria Informacje Oferta Opinie Kontakt

< Wróć do inpiracji

Plażówka, czyli plażing w środku Warszawy

Plażówka w Warszawie

Plażówkowy zawrót głowy, czyli plażing w środku miasta

Czas pędzi nieubłaganie i ponad połowę wakacji mamy już za sobą. Podobnie, jak niektórzy mają już za sobą urlop. Ale głowa do góry! W mieście można się cieszyć piękną pogodą, ciepłym piaskiem pod stopami, chłodnymi napojami, a przede wszystkim – świetną zabawą. Nie, nie upadłyśmy na głowę. Są takie miejsca w Stolicy, gdzie można na chwilę zapomnieć, że mieszka się w wielkim mieście. Jednym z nich jest Plażówka. Wybierzesz się z nami?

Plaża w środku miasta?

Tak! Od 2016 roku takie cuda oferuje Warszawa Ursus, a od tego roku dołączyła także Praga Południe, bo powstała tu Plażówka Saska. To miejsca pełne piasku, leżaków, parasoli, śmiechu i powierzchni do zabawy.

Plażówka w Warszawie Ursus zdjęcie z góry

Jedna wielka piaskownica

Wiesz, że zabawy w piasku pomagają dzieciom się rozwijać? Przesypywanie jego ziarenek, budowanie zamków, czy zakopywanie części ciała to nie tylko fantastyczna zabawa, ale także sposób na wspieranie integracji sensorycznej. A nie musimy Ci chyba przypominać, jak jest ona ważna w życiu każdego z nas.

Zatem, jeśli nie możesz akurat wyjechać nad może, ani nad jezioro, a osiedlowe piaskownice już Ci się znudziły, taka Plażówka to wspaniała alternatywa. W dodatku masz możliwość poznania nowych osób, a Twoje dziecko wyszaleje się za wszystkie czasy!

Plażówka w Warszawie atrakcje dla dzieci

Dla każdego coś dobrego

Plażówka sprawdza się świetnie, kiedy z nieba leje się żar, a także w ciepłe, letnie wieczory. A najlepsze jest to, że każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Masz ochotę na kino pod chmurką? Przyjdź wieczorem na Plażówkę!

Chcesz się pośmiać aż do łez? W środowe wieczory plażówkowa scena Ci to zagwarantuje, a występujący na niej standuperzy to prawdziwa polska śmietanka Stand-up’u.

A może wolisz teatr? Oglądanie sportowych rozgrywek? Ćwiczenia fizyczne, np. Zumbę? To wszystko znajdziesz na Plażówce!

Testowaliśmy to miejsce także na organizację urodzin. I wiesz co? To rewelacyjny pomysł! Zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Prócz zimnych napojów i drinków, nie brakuje tam pysznego jedzonka. Znajdziesz tu, między innymi, pieczoną na miejscu pizzę oraz lody naturalne.

Plażówka w Warszawie teatr Pijana Sypialnia

Ponieważ już od samego początku pałamy ogromną miłością do Plażówki Ursus (z Saską dopiero będziemy się poznawać), postanowiłyśmy porozmawiać z Kamilem Kraszewskim odpowiedzialnym za całe zamieszanie. ?

Redakcja mamasharing.pl: Skąd wziął się pomysł na stworzenie tego miejsca i komu mamy za to podziękować?

Kamil Kraszewski: Pomysł na stworzenia Plażówki pojawił się w 2016 roku po licznych obserwacjach rynku w Warszawie. Wtedy właśnie zaczął rodzic się trend spędzenia czasu nad Wisłą. W Warszawie pojawiło się miejsce w podobnym klimacie, nieopodal Wilanowa i był to dla mnie jasny sygnał, że Warszawa jest gotowa na niekonwencjonalne pomysły. Bądź co bądź sztuczna plaża bez wody między blokami to zdecydowanie niekonwencjonalny pomysł. ?

Redakcja mamasharing.pl: Tworzyliście Plażówkę bardziej z myślą o dorosłych czy o dzieciach?

Kamil Kraszewski: Od samego początku z myślą o rodzinach z dziećmi. Wiedzieliśmy, jaki profil mają Skorosze, kto tam mieszka i do kogo należy adresować przekaz. Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie można przyjść, miło spędzić czas i zostawić bawiące się dziecko w zasięgu wzroku.

Redakcja mamasharing.pl: Z własnego doświadczenia wiemy, że Plażówka (zwłaszcza Ursus) to genialne miejsce dla całej rodziny, a dzieciaki ciężko stamtąd wygnać do domu. Ale zdarzają się niedowiarkowie, którym wydaje się, że takie miejsca będą dla dzieci nudne. Jakie atrakcje oferujecie najmłodszym i ich rodzicom?

Kamil Kraszewski: Pytanie z cyklu tych trudnych. ? Staramy się tworzyć teren w oparciu o rozrywkę dla każdej grupy wiekowej. Mamy trampoliny, boulle, tor do minigolfa, ślizgawkę dla dzieci, kolorowe opony dla uciechy najmłodszych. Sam program nieustannie się zmienia, bo i rynek wymaga eksperymentów. Korzystamy z usług magika, teatru lalkarskiego, współpracujemy z siecią przedszkoli czy choćby w najbliższej przyszłości przeprowadzimy warsztaty malarskie i kulinarne. Dla dorosłych transmitujemy ważne wydarzenia sportowe na telebimie, posiadany kino letnie od środy do niedzieli, od godziny 21:00. A w każdą środę o 20:00 zapraszany na Stand-up.

Redakcja mamasharing.pl: Czy planujecie podboje kolejnych dzielnic?

Kamil Kraszewski: Zdecydowanie tak. Docelowo widzimy potencjał jeszcze w 3 miejscach w Warszawie i tam zaczniemy szukać po sezonie. Jakby jakaś mama miała fajną działkę, to zachęcamy do kontaktu. ?

Plażówka Warszawa autobus Ikarus

 

Gratulujemy pomysłu i wykonania. Plażówkę uwielbiamy i już nie potrafimy sobie wyobrazić Warszawy bez niej. Życzymy Wam, by pogoda dopisywała jak najdłużej! I do zobaczenia na Plażówce!

 

Plażówka Kamil i Kuba                                   Pomysłodawcy Plażówki: Kamil Kraszewski i Jakub Chruścikowski

zdjęcia: materiały własne Plażówki