fbpx
loader image

Latem w Warszawie nudzić się jest fajnie! Część 2 Fotogaleria Informacje Oferta Opinie Kontakt

< Wróć do inpiracji

Latem w Warszawie nudzić się jest fajnie! Część 2

latem w Warszawie dziewczynka i woda

Latem w Warszawie się nie nudzi! Latem w Warszawie się bawi i odpoczywa. Trzeba tylko wiedzieć, jak i gdzie…

No i stało się. Wakacje za momencik dobiegają końca, ale lato nie odpuszcza, a pogoda sprzyja spędzaniu czasu poza domem. Dlatego mamy dziś dla Ciebie drugą część artykułu o tym, co można robić latem w Warszawie, by się nie nudzić. Latem, ale tak naprawdę większość z tych rzeczy nadają się także na początek jesieni. Zaczynajmy!

Nad wodę!

Kiedy żar leje się z nieba tak, jak w ciągu ostatnich kilku dni, prawdziwe oblężenie przezywają baseny odkryte. Dla dzieci to prawdziwa frajda, a pamiętaj, że zabawa w wodzie, pluskanie i chlapanie to wspaniałe zabawy wspierające integrację sensoryczną!

Taki basen odkryty to super sprawa! Możesz rozłożyć sobie kocyk na trawie i poczuć się jak na prawdziwej plaży. Do tego baseny, zjeżdżalnie, atrakcje dla dzieci. A warto wiedzieć, że w Stolicy jest z czego wybierać. Do dyspozycji są:

A oprócz tego możesz też zabrać rodzinę kawałek od Warszawy i odwiedzić Termy Mszczonów.

latem w Warszawie basen odkryty

Aktywne zajęcia pod chmurką, czyli do parku!

Skoro już o wodzie mowa, można pójść dalej niż samo pluskanie. Jeśli lubisz aktywne spędzanie czasu i chcesz do takiego zachęcić swoje dzieci, wybierzcie się razem do jednego z warszawskich parków i … popływajcie kajakiem! To doskonała okazja do uczenia dzieci tego, że współpraca przynosi efekty. W końcu o wiele łatwiej pływa się, gdy wiosłują dwie osoby albo gdy ta druga przynajmniej nie kołysze kajakiem. ?

Takie atrakcje jeszcze do 1 września oferują, m.in. Stawy Cietrzewia i Koziorożca. Tu wypożyczycie kajaki całkowicie bezpłatnie w każdy weekend do końca wakacji.

latem w Warszawie kajaki

Poza tym, w wielu parkach odbywają się darmowe zajęcia typu fitness, zumba, pilates. Jedną z takich inicjatyw, dzięki której możesz poćwiczyć w miłej atmosferze i na świeżym powietrzu jest „MIESZKAŃCY BIELAN ĆWICZĄ NA ŚWIEŻYM POWIETRZU”.

Warto też śledzić informacje z danej dzielnicy, ponieważ z okazji końca wakacji odbywa się cała masa imprez plenerowych z mnóstwem atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Jedną z takich imprez jest tradycyjny już, wielki „Piknik z klimatem” organizowany przez miasto. Impreza odbędzie się 1 września 2019 roku tuż obok Multimedialnego Parku Fontann. W tym roku piknik będzie pod hasłem „adaptacja miasta do zmian klimatycznych”, a w programie przewidziano szereg ekologicznych atrakcji, m.in. wyścigowy tor samochodowy zasilany energorowerami, robienie przedmiotów użytecznych z odpadów: piórniki z butelek, portfele z kartonów po mleku, czy bransoletki z papierowej wikliny, maszyna do produkcji baniek, szycie ekologicznych woreczków na warzywa i owoce, które zastępują plastikowe jednorazówki i wiele innych. Start o godzinie 11:30, miejsce: Skwer 1. Dywizji Pancernej WP. Będziesz?

Czasem latem w Warszawie można się troszkę zgubić…

Co jeszcze można zrobić latem w Warszawie? Coś, co można także robić wczesną jesienią, czyli odwiedzić labirynt! Chodzi oczywiście o Zielony Labirynt w Nieporęcie. Znasz to miejsce? Jeśli nie, zabierz tam swoje dzieci, bo czeka tam na Was około 4 km zabawy w wielkim polu kukurydzy!

A już od 1 września otwiera się Farma Dyń, czyli idealna pozycja na wczesną jesień! Czekają tam na Was 4 bloki: 1) Prezentacja w Namiocie o uprawie Dyni i potrawach, 2) Wyjście w pole po swoją dynię, 3) Zabawa MiniDisco w Labiryncie z muzyką, 4) Minizoo z alpakami, królikami, gąskami kurami i innymi zwierzakami, które można karmić, a niektóre nawet głaskać.

latem w Warszawie farma dyń

Latem w Warszawie na spacery!

Jeśli lubisz spacerować, ale nie bardzo wiesz, gdzie jeszcze pójść, żeby zobaczyć coś nowego, być może nie znasz jeszcze Ogrodu Dolnego Zamku Królewskiego. Oddano go do użytku (pierwszy raz w historii!) dopiero na wiosnę tego roku, więc to jeszcze całkiem świeża atrakcja. ? Ogród oferuje prawie 2 hektary zieleni w samym sercu Warszawy, a oglądać go można bezpłatnie, codziennie, w godzinach 10:00 – 20:00 (od maja do września) oraz 10:00 – 18:00 (listopad-kwiecień).

latem w Warszawie

Warte odwiedzenia są też inne miejsca, które, o dziwo, chyba częściej odwiedzają turyści niż Warszawiacy. A to ciekawe miejsca i warto pokazać je dzieciom:

  • Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki
  • Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
  • Muzeum Wojska Polskiego
  • Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego
  • Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna
  • Centrum Pieniądza NBP
  • Stacja Muzeum
  • Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny
  • Dziecięce Ogrody Muzyczne
  • Legia Warszawa

latem w Warszawie starówka

Warszawa to duże i piękne miasto, które ma wiele twarzy. Prawda jest taka, że oferuje mnóstwo pomysłów na spędzenie czasu z dziećmi, że wiele można robić latem w Warszawie i że aby zrobić wszystko, najzwyczajniej brakuje czasu. ? A co Ty masz w planach przed końcem wakacji?

 

zdjęcia: pexels.com, unsplash.com