fbpx
loader image

Latem w Warszawie nudzić się jest fajnie! Część 1 Fotogaleria Informacje Oferta Opinie Kontakt

< Wróć do inpiracji

Latem w Warszawie nudzić się jest fajnie! Część 1

Latem w Warszawie Warszawa panorama

Latem w Warszawie się nie nudzi! Latem w Warszawie się bawi i odpoczywa. Trzeba tylko wiedzieć, jak i gdzie…

Latem fantastycznie odpoczywa się nad morzem, w górach, na Mazurach, w ciepłych krajach… Ale bywa, że trzeba zostać w mieście. Zdarzyło Ci się to kiedyś? Na przykład przez wzgląd na pracę? A czy to musi koniecznie oznaczać nudę? Nie! Latem w Warszawie też może być wspaniale, a atrakcji nie brakuje! Oto część pierwsza naszego zestawienia miejsc, które warto odwiedzić latem w Warszawie.

Niezależnie od tego, czy pracujesz, czy masz teraz wolne, latem warto jak najwięcej czasu spędzać poza domem. Najlepiej na świeżym powietrzu. W końcu późną jesienią i zimą przyjdzie jeszcze czas na siedzenie w domu, bo deszcz, słota, mróz…

Ale ile czasu można spędzać na placach zabaw? Nudzą Ci się już czasem nawet pobliskie parki? Może warto ruszyć trochę dalej i poznać (lub odświeżyć znajomość) Warszawę, jakiej nie oglądasz na co dzień? Choćby, przy okazji wyprawy na lody?

Poczuj się jak turyst(k)a

O tym, że w Warszawie jest Pałac Kultury i Nauki na 100% wiesz. Pewnie dość często go mijasz lub oglądasz z oddali. Ale czy wiesz, jak wygląda w środku? Czy byłaś na XXX piętrze, czyli na tarasie widokowym, by móc podziwiać Stolicę z wysokości 114 metrów? Jak pokazała nasza mała sonda wewnętrzna, wiele osób na stałe mieszkających w Warszawie nie odwiedza miejsc, które cieszą się największą popularnością wśród turystów. A zatem może czas odwiedzić PKiN? Dzieci z pewnością będą zachwycone. Zwłaszcza, że przy okazji możecie wybrać się na jedną z wystaw, które regularnie się tam odbywają. A jeśli pogoda nie dopisze, zawsze możecie skończyć wyprawę kinem! ?

A co powiesz na spacer ulicami warszawskiej Starówki? Jeśli wydaje Ci się, że nie ma tam nic ciekawego, opowiedz swojemu dziecku, np. o Bazyliszku mieszkającym przy ul. Krzywe Koło.

Latem w Warszawie Syrenka

Trochę wody dla ochłody

Kiedy jest ciepło, woda wydaje się być tym, czego potrzebujemy. Można przejść się nad Wisłę, choć, chwilowo, jej poziom jest przerażająco niski. Skąd więc wziąć wodę nie wyjeżdżając poza granice miasta i nie wybierając się na basen? Tu z pomocą przychodzą fontanny! Znajdziesz je w wielu parkach na terenie całej Warszawy, nie brakuje ich także w okolicach Pałacu Kultury, czy na Starówce. Jednak musisz przyznać, że niektóre są znacznie bardziej spektakularne od innych, prawda?

Mamy tu na myśli oczywiście Multimedialny Park Fontann. Znasz? Bywasz tam? To niesamowite miejsce na warszawskim Podzamczu, gdzie możesz z dziećmi obejrzeć pokazy wyświetlane laserem na ekranie wodnym. Takie spektakle to wyjątkowe połączenie obrazu, widy, muzyki i świateł, a ich tematyka każdego roku nawiązuje do warszawskich historii, legend i opowieści. W tym roku możecie przekonać się, czy mimo napotykanych trudności miłość zwycięży, a to za sprawą Warsa i Sawy. Spiesz się, bo pokazy są organizowane w każdy piątek i sobotę, ale jeszcze tylko w sierpniu (od godziny 21:00) i we wrześniu (od godziny 20:30)!

Latem w Warszawie fontanna na tle Pałacu Kultury i Nauki

To może jednak nad Wisłę?

Jeśli lubisz wodę, możesz zabrać swoich najbliższych nad rzekę. To niby takie oczywiste, ale nie każdy kojarzy, że prócz spacerów Bulwarami wiślańskimi czy wylegiwania się na plaży są tam też altany z leżakami, siedziska z konarów drzew, kamienne ławy, punkt widokowy, pomnik Syrenki, wodny plac zabaw z „tańczącymi” fontannami i figurami ryb oraz trampoliny do skakania. W weekendy od maja do września działa tam wielokulturowy targ kulinarny – Slow Market, który również warto odwiedzić.

Poza tym, nad Wisłą mieści się przecież Centrum Nauki Kopernik, które kusi zarówno dzieci, jak i dorosłych w każdym wieku. Byłaś tam już? Nie szkodzi! Tam zawsze jest coś nowego do zobaczenia! A jeśli zgłodniejecie, nie zapomnijcie zajrzeć na Barkę Wynurzenie, gdzie króluje przepyszna kuchnia skandynawska.

Latem w Warszawie Wisła panorama miasta

Inne miejsca warte odwiedzenia latem w Warszawie:

• Miejski Ogród Zoologiczny
• Muzeum Warszawy
• Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
• Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
• Muzeum Narodowe w Warszawie
• Teatr Wielki Opera Narodowa – salonik Moniuszkowski
• Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie
• Muzeum Niepodległości
• Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni
• Muzeum Fryderyka Chopina

Dla każdego coś fajnego!

A może spytaj swojego brzdąca, co chce zobaczyć, gdzie pójść? Czasem my, dorośli, tak się staramy zapewnić dzieciom rozrywkę, że zapominamy o prawdziwej przyjemności. A taką, na przykład dla czterolatka wożonego przez rodziców samochodem, może być przejażdżka po Warszawie, ale… środkami komunikacji! Autobus, tramwaj, kolej podmiejska czy metro to jest coś, o czym dzieci często marzą, a co nam wydaje się dziwne i zbyt „zwyczajne”.  Może taka wycieczka i Tobie sprawi przyjemność? ?

To jak, planujesz już najbliższy weekend w mieście? Pamiętaj, latem w Warszawie też jest fajnie!

Latem w Warszawie komunikacja tramwaj

 

zdjęcia: pexels.com, unsplash.com