fbpx

Gdzie zorganizować urodziny dziecka – w domu, a może jednak w sali zabaw? Fotogaleria Informacje Oferta Opinie Kontakt

< Wróć do inpiracji

Gdzie zorganizować urodziny dziecka – w domu, a może jednak w sali zabaw?

trzy dziewczynki na przyjęciu urodzinowym z tortem - mamasharing.pl: gdzie zorganizować urodziny dziecka

Gdzie zorganizować urodziny dziecka?

To chyba jedno z częściej zadawanych pytań na różnego rodzaju grupach i forach zrzeszających rodziców. Jeśli i Ty zastanawiasz się nad tym, czy lepiej wyprawić przyjęcie w domu, czy wybrać jakąś salę zabaw, przeczytaj naszą listę „za i przeciw”.

Małe dzieci, mały kłopot. Duże dzieci…

Kiedy dzieci są jeszcze małe, urodziny zazwyczaj nie są spektakularne. Oczywiście, pojawia się tort, czasem nawet fotograf (i na przykładna sesja na roczek), są goście, prezenty. Ale najczęściej ma to miejsce w domowym zaciszu, a wśród zaproszonych są wyłącznie najbliżsi.

Sytuacja zmienia się, gdy dzieci rosną, zawierają nowe znajomość, np. w żłobku czy przedszkolu i lista osób, które chciałoby się zaprosić znacznie się powiększa. Wtedy właśnie zaczynają się pojawiać dylematy dotyczące tego, gdzie zorganizować urodziny dziecka.

Urodzinki w domu

Być może myślisz sobie, że na organizowanie imprez poza domem jeszcze przyjdzie czas, że takie urodziny to dopiero, gdy dziecko pójdzie do szkoły. I być może masz rację. W końcu maluchy chcą tylko dobrej zabawy i towarzystwa osób, które lubią i przy których czują się bezpiecznie. A to wszystko można zrobić w domu.

Zalety

Zaletą takiej imprezy jest cena – nie musisz płacić za wynajem sali. Poza tym, nie jesteś ograniczona czasowo, bo np. za dwie godziny zaczyna się kolejne przyjęcie.

Kolejnym plusem jest menu – nie musisz się martwić, że goście dostaną coś niesmacznego czy nieświeżego, ponieważ to Ty decydujesz o tym, co będzie do jedzenia. Możesz urządzić wystawny poczęstunek, albo zorganizować drobną przekąskę. A jeśli czegoś zabraknie, albo w trakcie urodzin zmienisz zdanie, zawsze możesz zamówić pizzę lub inne dania z dostawą do domu.

Wady

Jednak to, co z jednej strony jest zaletą, z innej może być wadą.

Choćby kwestia czasu. W salach zabaw zazwyczaj ustala się, że urodzinki potrwają 2-3 godziny i taką informacje od razu przekuje się w zaproszeniu. W przypadku imprezy w domu, podaje się jedynie godzinę startu. Potem może być różnie – niektórzy będą musieli wyjść wcześniej, innym zmęczą się dzieci, które trzeba będzie położyć, a jeszcze inni… będą siedzieć nie zwracając uwagi na znaczące, acz dyskretne, sygnały, że czas już kończyć.

Wielkość domu/mieszkania to dość istotna sprawa, ponieważ decyduje ona o tym, jak duża może być Twoja impreza urodzinowa. Lista gości będzie wyglądała inaczej dla kogoś mieszkającego w dwupokojowym mieszaniu, a inaczej u kogoś posiadającego dom z ogrodem.

Jedzenie też może stanowić wyzwanie – jeśli chcesz się pokazać jako perfekcyjna pani domu, z pewnością wymyślisz niebanalne menu zamiast pójść na łatwiznę i wsypać przekąski do miseczek. A to zajmuje trochę czasu. Twojego czasu.

Do tego dochodzi przygotowanie domu na przyjście gości, a wiadomo, że nie posprząta się samo.

Dzieci zajmą się sobą przez krótki czas, potem zaczną się nudzić. Czy masz pomysł jak zorganizować im czas? Oczywiście, możesz wynająć animatora, który poprowadzi urodzinowe zabawy i zaangażuje dzieciaki. Czasem, to rozwiązanie ratujące życie!

A na koniec, niezależnie od tego, ile osób u Was gościło, czy od pomysłowości dzieci, po takich domowych urodzinach trzeba posprzątać. A to znowu jest czas.

Zatem, może jednak zorganizować urodziny dziecka w sali zabaw?

Wszystko, poczynając od wielkości lokum, przez kwestie oszczędności czasu, chęć uniknięcia stresu, po marzenia dzieci o wyjątkowych urodzinach, prowadzi do organizacji przyjęcia poza domem. A możliwości w dzisiejszych czasach jest naprawdę wiele!

Najpopularniejsze są chyba typowe sale zabaw typu „kulkoland”, ale coraz częściej spotyka się oferty organizacji przyjęć urodzinowych w teatrach, muzeach, kinach, na stadionach, na basenie, w parku trampolin, …

Owszem, trzeba liczyć się z niemałym wydatkiem, ale masz ogarnięte miejsce, czas, przekąski, czasem nawet tort (zależy od oferty), opiekę i animatora dla dzieci. Ty możesz śmiało odpoczywać, podglądać bawiące się dzieci, podtrzymywać znajomości, a na koniec wyjść ze świadomością, że cały ten bałagan posprząta ktoś inny.

Jak widzisz, obie opcje mają swoje wady i zalety. Na to, co wybierzesz wpływ może mieć wiele czynników. Jeśli masz wątpliwości, spróbuj zrobić zestawienie obu opcji dla swoich warunków. Rozpisz sobie co ile kosztuje i ile zajmie Ci czasu. Nie zapomnij tylko uwzględnić jednej kwestii – ile jest wart TWÓJ czas?

 

zdjęcie: freepik.com