fbpx

Ferie zimowe w Warszawie 2019 – najlepsze półkolonie i warsztaty! Fotogaleria Informacje Oferta Opinie Kontakt

< Wróć do inpiracji

Ferie zimowe w Warszawie 2019 – najlepsze półkolonie i warsztaty!

ferie Warszawa 2019 mamasharing.pl mam i córka na sankach

W tym roku ferie zimowe w Warszawie przypadają w terminie od 28 stycznia do 10 lutego. Jeśli jeszcze nie wiesz jakie atrakcje czekają na dzieci spędzające ten czas w mieście przedstawiamy TOP 8 najlepszych warszawskich półkolonii.

Zima w mieści nie musi być nudna, nawet jeśli pogoda nie dopisuje. Stolica oferuje nam sporo fajnych zajęć pod dachem i nie tylko.

Sprawdźmy, gdzie i na jakie zajęcia można zapisać dzieci.

1. Ferie na nartach, czyli narciarskie półkolonie w Warszawie.

Jest zima, a ta kojarzy się ze śniegiem, sankami i nartami, prawda? Zatem, zapisz swoje dziecko na narciarskie półkolonie. Bez konieczności wyjazdu w góry, bo na naszej, warszawskiej Górce Szczęśliwickiej! Organizuje je Sztorm Grupa.

W programie półkolonii zimowych znajdują się:

 • nauka jazdy na nartach z instruktorem
 • nauka zachowania na stoku
 • bezpieczeństwo w górach
 • gry i zabawy na świeżym powietrzu
 • zawody na zakończenie turnusu
 • zajęcia i animacje w bazie
 • konkursy z nagrodami

Organizatorzy zapewniają 3 posiłki dziennie serwowane na stołówce w bazie, opiekę instruktorów, wychowawców i kierownika półkolonii. Turnusy są 5-dniowe, w godzinach od 8.00 do 17.00, a fotorelacja z każdego dnia półkolonii udostępniana jest on-line!

zdjęcie z https://sztormgrupa.pl/

adres – Górka Szczęśliwicka, Warszawa

tel. – 669 900 600

www

facebook

przedział cenowy: od 949 zł

2. Wyskokowe ferie na trampolinach.

A może by tak spędzić ferie zimowe w Warszawie w parku trampolin? Stacja Grawitacja organizuje WINTER CAMP, a w ramach niego zajęcia sportowe dla dzieci, zajęcia interaktywne oraz posiłki. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku od 10:00 do 18:00.

zdjęcie z fp Stacji Grawitacji

adres – al. Bohaterów Września 12, 02-389 Warszawa

tel. – 726 130 666

www

facebook

przedział cenowy: od 150 zł za dzień

3. Półkolonie z Little Chief, czyli szkoła gotowania dla dzieci.

A jeśli śniegu w czasie ferii nie będzie? Nic nie szkodzi, bo można się świetnie bawić i bez niego, na przykład, biorąc udział w kulinarnych feriach zimowych 2019! Takie w swojej ofercie ma szkoła gotowania dla dzieci – Little Chief

Półkolonie „Kulinarne draki” pełne smaku, zabawy i ruchu! To świetna zabawa, pyszne, samodzielnie przygotowane jedzenie, słynne potrawy z całego świata, ciekawe wycieczki, spotkania z ekspertami, ruch, gry planszowe i dużo gotowania! Na zajęciach zgłębiane są kulinarne draki: walki o przyprawy, buzujące drożdże, kulinarne wietnamskie swary Północy z Południem, kulinarne sprawy kryminalne oraz tropimy źródła pierogów.

Warsztaty przeznaczone są dla kucharzy między 8 a 13 rokiem życia, nawet jeśli nigdy nie gotowali, ale chcą spróbować. Opieka dla dzieci jest zapewniona między godzinami: 9:00, a 17:00, śniadanie, lunch i obiad (przygotowane są przez dzieci) oraz atrakcje. Każdy kucharz otrzymuje fartuch z imieniem oraz przepisy z całego tygodnia.

TERMINY:

I turnus: 28.01-01.02.2019

II turnus: 4-8.02.2019

adres – ul. Tadeusza Rejtana 15 (od strony parkingu), Warszawa (Mokotów)

tel. – 531 78 00 78

www

facebook

przedział cenowy: 1300 zł

Zniżka 50 zł dla powracających klientów oraz przy zapisie dwojga dzieci (powracające rodzeństwo: -100 zł).

Zapisy i informacje: littlechef@littlechef.pl,

Gwarancją miejsca jest zapis przez system rezerwacyjny.

4. Klockowe szaleństwo z LEGO.

Twoje dziecko uwielbia klocki LEGO? Zapisz je na Półkolonie z klockami LEGO® organizowane przez Bricks 4 Kidz. Do wyboru masz 4 dogodne lokalizacje (Ursynów, Śródmieście, Żoliborz, Włochy).

Program dostosowany jest do dzieci w wieku 5-12 lat, a w nim znajdziesz, m.in. Robotykę dla Juniora, czy tematyczne zabawy MIEJSCY INŻYNIEROWIE LEGO CITY, HARRY POTTER I LEGO TAJEMNICA, EKSTREMALNA EKSPEDYCJA. Dzieci mają zapewnioną opiekę i świetną zabawę przez 9 godzin dziennie (od 08:00 do 17:00), a w cenę wliczone są 2 posiłki oraz napoje. Codziennie przewidziane są też aktywności na świeżym powietrzu!

Każdy turnus przewiduje także dodatkowe atrakcje, np. placówka w Śródmieściu oferuje wizytę w Centrum Nauki Kopernik lub Planetarium oraz atrakcję „niespodziankę”. Dodatkowo, na zakończenie turnusu każdy uczestnik otrzymuje upominek i dyplom LEGO® Konstruktora oraz t-shirt Bricks 4 Kidz.

zdjęcie z https://www.facebook.com/b4k.warszawa.wlochy/

adresy:

Ursynów – Szkoła Tańca Riviera ul. Dembowskiego 1

Żoliborz – Centrum Edukacyjne KIDZ UP! ul. Rydygiera 13B

Śródmieście – Szkoła Podstawowa nr 41 ul. Drewniana 8

Włochy – VANCOUVER SCHOOLS Dwujęzyczna Angielsko-Polska Szkoła Podstawowa International Elementary School ul. Globusowa 38

tel. – 516 162 719

www

facebook

przedział cenowy: już od 649 zł za turnus

5. Nauki ścisłe dla najmłodszych.

DigiKids to autorski program warsztatów edukacyjnych, dzięki któremu nauki ścisłe stają się proste i zrozumiałe nawet dla małych dzieci. Spotkania odbywają się w niewielkich grupach i prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę, dają więc uczestnikom możliwość samodzielnego odkrywania, jak działają otaczający ich świat i jego poszczególne elementy. W czasie warsztatów dzieci mogą dowiedzieć się, m.in., jak stworzyć własną hodowlę roślin z systemem nawadniania i oświetlenia, papierowe systemy elektryczne, lampki oraz świecące bransoletki. Oprócz podstaw programowania, zasad funkcjonowania urządzeń elektronicznych oraz mądrego wykorzystania Internetu, dzieci uczą się także współpracy w grupie i twórczego myślenia.

Zajęcia rozbudzają w dzieciach ich naturalną kreatywność, wzmacniają ich wiarę we własne możliwości oraz uczą rozwiązywania problemów metodą prób i błędów. Uczestnicy warsztatów mają okazję próbować swoich sił w formule pracy zespołowej, a także rozwijają talenty w oparciu o praktyczną metodę projektu – kształcą zdolności manualne i techniczne, uczą się krytycznego myślenia i rozwijają wyobraźnię przestrzenną.

Prowadzący każdego dnia starają się, by uczestnicy warsztatów, na drodze doświadczeń, odkrywali fascynujący świat nauk ścisłych, a także doskonalili kluczowe kompetencje, bezcenne zarówno w przyszłej pracy, jak i we wciąż zmieniającym się środowisku nauki. Podczas warsztatów wykorzystywane są roboty, a także programy, takie jak Scratch i App Inventor.

Dzięki DigiKids Twoje dziecko ma szansę przekonać się, jak wiele niespodziewanych, praktycznych zastosowań może mieć wiedza z zakresu matematyki, fizyki czy przyrody.

zdjęcie ze strony DigiKids

adres – ul. Chmielna 26/9, 00-020 Warszawa

tel. – 22 828 02 25

adres e-mail – kontakt@digikids.pl

www

facebook

przedział cenowy: od 790 zł

6. Genialne półkolonie.

Jeśli cenisz sobie różnorodność i bogaty program, być może zaciekawi Cię propozycja Małego Geniusza. Firma jest doświadczona, ponieważ ma już za sobą 320 udanych turnusów w całej Polsce. Półkolonie zimowe w Warszawie to ciekawe zajęcia dla dzieci, np. malowanie światłem, szachy, eksperymenty, szermierka, pszczelarstwo, szycie, inteligencja finansowa, prawo kosmiczne, fotomontaż, wystąpienia publiczne, szybkie zapamiętywanie, druk 3D, tańce swingowe, gry matematyczne, kuglarstwo, egiptologia, dziennikarstwo, zdrowe odżywania, pierwsza pomoc, języki takie, jak chiński, japoński, gruziński, reżyseria, ethno design…

Musisz przyznać, że jest z czego wybierać! Co więcej, w każdym tygodniu pojawiają się zajęcia artystyczne, humanistyczne oraz ścisłe, a organizatorzy dbają, by dzieci uczyły się przez zabawę.

Mały Geniusz to także długie godziny zajęć (od 07:30 do 18:00), 3 lokalizacje (Centrum, Mokotów, Wola), atrakcyjne  ceny, pełne wyżywienie, wycieczka, wykwalifikowana kadra pedagogiczna. I tu uwaga: zajęcia tematyczne prowadzone są przez specjalistów i ekspertów w swoich dziedzinach, a zatem, zajęcia z egiptologii prowadzi archeolog, z astronomii naukowiec, z podstaw przedsiębiorczości – wykładowca SGH i tak dalej.

zdjęcie z www.facebook.com/malygeniusz/

adresy:

Centrum – ul. Piękna 24/26, Prywatna Szkoła Platerki

Mokotów – ul. Bruna 11, Szkoła Podstawowa nr 7

Wola – ul. Chłodna 36/46, CXXV Liceum Ogólnokształcące

tel. – 570 113 230

www

facebook

przedział cenowy: już od 379 zł za turnus

7. Zimą Hulakula.

Półkolonie zimowe w Hulakula to doskonała alternatywa na spędzenie czasu pod czujnym okiem wykwalifikowanego personelu, który zapewni dzieciom doskonałą zabawę w różnych formach. Półkolonie w Hulakula to ciekawe połączenie zajęć edukacyjnych, sportowych oraz rozwojowych. Zajęcia odbywają się w terminie 28.01. – 8.02. od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-18:00, a mogą z nich korzystać dzieci od 5 do 13 roku życia.

zdjęcie z https://www.facebook.com/rcmhulakula/

Co wchodzi w zakres półkolonii w Hulakula?

1. Zajęcia na terenie Hulakula w godz. 7.30-18.00 pod okiem doświadczonej kadry.
2. Udział we wszystkich zajęciach i wycieczkach będących w planie danego turnusu w ramach programu edukacyjno – rozrywkowego.
3. Codziennie wyżywienie: obiad 2-daniowy, podwieczorek oraz napoje (II śniadanie dzieci mogą przynieść z domu), możliwość zamówienia posiłków bezglutenowych.
4. Ubezpieczenie.

Program:

– warsztaty kreatywne,
– zajęcia sportowe,
– szkółka bowlingowa,
– gokarty (od 8 r. ż.),
– kino, wycieczki,
– łyżwy,
– laserowy paintball.

Ramowy plan dnia:
7:30-9:00 schodzenie się dzieci, gry i zabawy
9:00-9:30 śniadanie (dzieci przynoszą ze sobą)
9:30-13:00 zajęcia zgodne z tematyką dnia, warsztaty, wycieczki
13:00-13:30 obiad
14:00-15:00 kręgle/bilard/warsztaty na placu zabaw
15:00-15:30 podwieczorek
15:30-18:00 gry i zabawy, odbieranie dzieci

adresy:

HULAKULA – Rozrywkowe Centrum Miasta, ul. Jagiellońska 82b, Warszawa

tel. – 22 182 80 09 (w godz. 12:00-20:00)

strona www 

facebook

Przedział cenowy:

 • pakiet tygodniowy (pon-pt, 10 godzin dziennie) – 599 zł,
 • pojedynczy dzień (10 godzin dziennie z obiadem i podwieczorkiem) – 130 zł,
 • niepełny dzień (do 6 godzin dziennie z obiadem, odbiór dziecka do 15:00) – 100 zł.

10% rabatu dla rodzeństwa – rabat dotyczy tylko pakietów tygodniowych!

 

8. Aktywna wspinaczka i zimowi zdobywcy na Ursynowie.

Atrakcyjną ofertę przygotował także CAPP4 z Ursynowa. Przygotowali ofertę dla dzieci w wieku 7-14 lat. Aby wziąć udział w półkolonie nie są wymagane umiejętności wspinaczkowe, ponieważ podczas zajęć dziećmi będą się opiekować instruktorzy CAMP4. Półkolonie wzbogacono dodatkowymi zajęciami sportowo-edukacyjnymi na nowo powstałej hali sportowej będącą częścią obiektu Camp4. Dzieci będą mogły pograć w siatkówkę, piłkę halową, koszykówkę, badmintona czy pingponga.

zdjęcie z https://www.facebook.com/halawspinaczkowa

Ramowy plan dnia:

 • 8:45 – 9:00 Zbiórka dzieci
 • 9:00 – 9:30 Rozgrzewka
 • 9:30 – 11:00 Zajęcia wspinaczkowe lub sportowe – Część 1
 • 11:00 – 11:30 Drugie śniadanie
 • 11:30 – 13:30 Zajęcia wspinaczkowe lub sportowe – Część 2
 • 13:30 – 14:30 Obiad
 • 14.30 – 16:00 zajęcia, szkolenia lub zajęcia plastyczne
 • 16:00 – 16:30 Podwieczorek
 • 16:30 – 17:00 Zajęcia wspinaczkowe lub sportowe, rozciąganie  – Część 3
 • 17:00 – 17:15 Zakończenie zajęć, odbiór dzieci

Program merytoryczny obejmuje:

 • wspinanie po głazach
 • wspinaczka na Funwall
 • ferrata – Mała Orla Perć
 • nauka węzłów wspinaczkowych
 • poznanie sprzętu do wspinaczki
 • slackline
 • gry zespołowe (na nowym boisku sportowym www.boiskawarszawa.pl )
 • edukacja

adres – Hala Wspinaczkowa CAMP4, ul. Krasnowolska 50, Warszawa.

tel. – 501 142 436

www

facebook

zakres cenowy: od 750 zł za turnus